پایه چراغ روشنایی و بزرگراهی

روشنایی معابر (خیابان ها، اتوبان ها و بزرگراه ها)، پارک ها، تفرج گاه ها و پارکینگ ها علاوه بر اینکه موجب زیباسازی محیط های شهری خواهد شد، امری ضروری و مهم است. پایه چراغ روشنایی به همراه سرانداز(دستک)، بنابه کاربردهای مختلف آن در ارتفاع های متفاوت و بنا به سفارش کارفرما با پوشش مناسب ( با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و طراحی) تولید شده و به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

  • پایه روشنایی معابر
  • پایه روشنایی پارکی

پایه چراغ معابر ( پایه چراغ خیابانی)  از نظر شکل ظاهری با سایر پایه های روشنایی متفاوت بوده و ارتفاع آن با توجه به اینکه برای روشن سازی معابر و بزرگراه ها طراحی شده، بین 3 الی 18 متر می باشد. این پایه ها برای روشن سازی فضاهایی باریک که دارای طول زیاد هستند مناسب است. اما پایه های روشنایی پارکی در ارتفاع های متفاوت و مناسب محل مورد استفاده ، برای روشنایی محیط پارک ها، باغ ها و حیاط منازل استفاده می شود. پایه های روشنایی معابر و پارکی معمولا به گونه ای ساخته می شوند که در برابر تابش آفتاب، بارش های شدید باران و برف و … مقاوم بوده و پوشش رایج پایه ها با توجه به این عوامل و میزان دوام و ماندگاری مورد انتظار شامل گالوانیزه گرم، رنگ اپوکسی و الکترواستاتیک می باشد.

به طور کلی ساختار بدنه ی پایه چراغ روشنایی به صورت  پایه های چند وجهی و یا لوله ای است و براکت ها هم بسته به مقصود و هدف می تواند یک طرفه، دو طرفه و یا 4 طرفه باشد. پایه های چند وجهی با توجه به ارتفاع از 2 تا 3 و نهایتا 4 قطعه ساخته شده و از پایین به بالا دارای تغییر قطر و ضخامت می باشد. ورق مورد استفاده فولاد مبارکه st37 بوده و اتصال قطعات به صورت هم پوشانی، جوشکاری و یا اتصالات فلنچی می باشد در ادامه پایه توسط بیس پلیت آهنی مربع یا دایره ای شکل و به وسیله تعداد مورد نیاز انکر بولت به فونداسیون متصل می شود و در نهایت برای تقویت این اتصال، لچکی هایی به شکل مثلث به محل اتصال پایه و بیس پلیت جوش می شود.

مشخصات پایه چراغ روشنایی شرکت مهندسی سپند سازه سورن

1دامنه کاربردفضاهایی که دارای عرض کم و طول زیاد هستند شامل:  معابر اصلی و فرعی، خیابان ها و بزرگراه ها، پارک ها و تفرجگاه ها، پارکینگ ها
2اتصال قطعات·         هم پوشانی ( overlab)

·         جوشکاری

3ارتفاع  3 تا 18 متر
4تعداد قطعات 1+ ( 6/ ارتفاع)
5ساختار بدنه·         چند وجهی

·         لوله ای

6پوشش·         گالوانیزه گرم

·         رنگ اپوکسی

7مشخصات الکتریکی·         تعبیه دریچه دسترسی به همراه تابلو برق و یا صفحه مناسب جهت نصب  جعبه برق

·         دارای اتصال ارت

8قابلیت های تولید·         امکان تولید به صورت تک درز تا قطر حداکثر 500 میلی متر برای پایه چند وجهی

·         امکان تولید دریچه دسترسی با قفل مخصوص

·         امکان تولید پایه روشنایی برای کاربرد چند منظوره و خاص

·         امکان نصب چراغ خیابانی ( لاک پشتی) یا پروژکتور به تعداد و چیدمان دلخواه

9قیمتبا توجه به ضخامت ورق، نوع خم و کیفیت آن، تعداد قطعات تشکیل دهنده، اندازه مقاطع، وزن سازه، تعداد براکت ها، نوع و کیفیت گالوانیزه، نوع رنگ کاری و برند رنگ محاسبه می شود.
10توضیحات·         پایه با ارتفاع 3 تا 6 متر مناسب برای روشنایی پارک ها و فضای سبز می باشد.

·         جوشکاری بدنه، مطابق با استاندارد ASME بوده و روی مناطق جوشکاری تست PT وVT  صورت می گیرد.

گالری تصاویر

توسعه و پشتیبانی توسط :ادمین نت
ماموت گروپ عرضه کننده انواع ساندویچ پانل سقفی دیواری و سردخانه ای